Vlk teda rozhodne domáce zviera nie je, no v tomto prípade to neplatí. Kira je vlčica, ktorá žije v domácnosti spolu so svojou majiteľkou. Kiru opustila matka, keď mala len tri dni a vo voľnej prírode by sama neprežila. Ruska Alida sa rozhodla, že ju vezme pod svoje ochranné krídla, dá jej milujúci domov a vychová ju. Tak aj urobila.

Vychovávať vlka je niečo úplne iné ako chovať psa. Vyžadovalo si to veľa tvrdej práce, no tá sa vyplatila a z Kiry sa stal domáci miláčik, ktorý by nikomu neublížil. „Adoptovala som si ju, keď mala 28 dní. Je šikovná, ale aj veľmi tvrdohlavá. Od samotného začiatku som začala s prísnym procesom socializácie. Bolo to ťažké aj preto, že vlci majú vrodenú neofóbiu, teda strach zo všetkého nového. Je to dlhý a náročný proces, no nevyhnutný, aby mohla žiť v mestskom prostredí,“ povedala Alida.

A prísna výchova priniesla ovocie, pretože Kira má stabilnú psychiku, nereaguje na agresivitu iných psov a nevyvoláva konflikty. Dokonca aj s deťmi zaobchádza veľmi opatrne a ak sa jej dieťa bojí, tak k nemu nepristupuje. „Ľudia ma zastavujú a pýtajú sa aké to je žiť s vlkom. Pýtajú sa ma na to aj preto, že mám doma 7-ročného syna,“ dodala majiteľka. Prezradila tiež, že v reálnom živote na Kiru ľudia reagujú dobre, no na internete píšu žene rôzne nepekné veci.

Kira má dnes jeden rok a žije si so svojou rodinou krásny život, čo vidieť aj na fotografiách.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.