Medvede patria medzi tie zvieratá, ktoré sa s človekom veľmi v láske nemajú z mnohých dôvodov za ktoré si môžeme predovšetkým sami. Avšak, ak si to situácia vyžiada nájde sa človek, ktorý neváha a riskuje život aby pre niekoho možno bezcenný život zvieraťa zachránil.

 

Príbeh sa začal v americkej Floride, kde sa medveď zatúlal do ľudského obydlia.

 

1

 

 

Príslušné autority neváhali a rozhodli sa medveďa paralyzovať . Ten však kvôli strachu a šoku začal utekať až k oceánu, kde začala účinkovať uspávacia šípka.  A teda aj keď zvieraťu dochádzali sily, vchádzalo stále hlbšie a hlbšie do oceánu.

 

2

 

3

 

Nezávislým divákom bol aj Adam Warwick, ktorý pracuje aj ako ochranca zvierat.  Tomu ako jedinému došlo, že medveď sa pravdepodobne utopí ak s tým nikto nič neurobí.

4

 

 

A tak sa rozbehol do vody za ním.

5

 

 

 

Medveď vážiaci takmer 200 kg mohol Warwicka ohroziť no aj napriek tomu sa rozhodol ho dotlačiť k brehu.

6 7

 

 

Zviera pred sebou tlačil takmer  23 metrov.

 

8

9

 

Našťastie vyviazol len s malými škrabancami.

11

12

 

Medveďa dopravili bezpečne do lesa.

14

15

 

A snáď sa jeho vzťah k ľudom  o niečo zlepšil.

16

 

zdroj

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.