Prijať samého seba je niekedy naozaj dlhá cesta. Každý človek totiž má niečo, čo sa mu na ňom nepáči a nie každý je schopný prijať to, resp. sa s tým zmieriť. Aj napriek tomu, že tie nedostatky sú veľakrát len zanedbateľné, aj tak si niektorí ľudia s tým robia zbytočné starosti. Antonia Liver vám však ukáže, že hoci má väčší problém, dokázala nájsť tu správnu cestu a je spokojná sama so sebou.

Antonii sa začali objavovať prvé biele škvrny na viečkach, keď mala 14 rokov. Teda v období, kedy človek začína byť najviac citlivý na svoj výzor, čo platí najmä u dievčat. Čoskoro jej lekári diagnostikovali vitiligo – kožnú chorobu, ktorú spôsobuje nedostatok melanínu v pokožke, na ktorej sa následne vytárajú biele škvrny. Táto diagnóza mladé dievča zničila a dlho sa tým trápila. Snažila sa skrývať svoje telo pred svetom.

Neskôr sa však vydala iným smerom. Začala navštevovať posilovňu a vytrvalo cvičila. A aj napriek tomu, že sa jej stav postupne zhoršoval, ona sa naučila akceptovať vlastné telo. Práve vášeň pre fitness jej pomohla získať späť dôveru a zmieriť sa s výzorom. „Postupne som prijala diagnózu a dnes sa už mám rada aj napriek všetkým nedostatkom,“ povedala. Postupne ju cvičenie tak nadchlo, že od fitness prešla až ku kulturistike.

Nuž a dnes je z nej úspešná kulturistka, fitness trénerka a pracuje aj ako modelka. Je tak skvelým príkladom pre všetkých, ktorí bojujú s podobnými problémami a inšpiráciou pre všetkých, ktorí sa snažia zlepšiť v akomkoľvek smere.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.