Ako dlho bude ľudstvo žiť na planéte Zem? A čo sa stane, ak prestaneme existovať? Náš zánik by nepochybne ovplyvnil celý svet. Aby ste mali lepšiu predstavu o tom, čo sa stane, ak zmizneme, tu je 24 zmien, ktorými prejde planéta po našom odchode.

1. Bez benzínu a práce sa zastaví činnosť všetkých elektrární a prestanú produkovať elektrickú energiu. Následne sa celý svet ponorí v noci do tmy.

2. Behom pár dní po vymiznutí ľudí, uhynie aj množstvo domácich zvierat. Zomrú na hlad a smäd, pretože nebudú schopné sa tak rýchlo prispôsobiť zmene a začať sa o seba starať samé.

3. Všetky parazity, závislé od existencie človeka, vymiznú. Bude sa to týkať najmä vší a podobných živočíchov.

pixabay.com, CC0 Public Domain

4. Elektrické ohrady bez elektriky prestanú plniť svoju funkciu a do divočiny sa dostane viac ako 1,5 bilióna kráv, 1 bilión prasiat a 20 biliónov kusov hydiny.

5. V podzemných tuneloch prestanú pracovať pumpy, čo povedie k rozsiahlym záplavám.

6. Niektoré jadrové elektrárne vybuchnú. Bude to nevyhnutný dôsledok zastavenia dodávok elektrickej energie do chladiacich zariadení.

pixabay.com, CC0 Public Domain

7. Znečistenie, ktoré produkovali farbriky sa dramaticky zníži a vznikne čisté životné prostredie, pravdepodobne dôjde k úplnému zastaveniu globálneho otepľovania.

8. Zdomestifikované kone sa rýchlo vrátia k svojmu pôvodnému divokému životu.

9. Kovové konštrukcie bez údržby zo strany človeka začnú hrdzavieť a neskôr sa úplne zrútia.

10. Zvieratá, ktoré žijú v ľudských obydliach alebo v ich blízkosti ako myši, potkany, šváby pravdepodobne nevyhynú ale ich počet sa dramaticky zníži.

pixabay.com, CC0 Public Domain

11. Malé bytové rasy psov sa stanú korisťou iných väčších predátorov a rýchlo vyhynú. Ich inštinkty človek šľachtením potlačil a nebudú schopné sa prispôsobiť novej situácii.

12. Behom 25 rokov zarastú všetky chodníky a betónové plochy.

13. Bez zásahov požiarníkov zhorí po celom svete množstvo budov.

pixabay.com, CC0 Public Domain

14. Mestá, ktoré ľudstvo vybudovalo v púštiach, zaniknú. Medzi najväčšími mestami, ktoré zasype piesok behom pár rokov, budú Las Vegas a Dubaj.

15. Väčšina ohrozených druhov zvierat a rastlín sa zachráni a ich počet začne stúpať až na pôvodné množstvo.

16. Približne jeden rok po odchode ľudí, začnú padať satelity obiehajúce okolo Zeme. Pri svojom páde zhoria v atmosfére.

17. Bez elektrickej energie prestane fungovať kanalizácia a čoskoro dôjde ku kontaminácii priľahlých vôd a jazier.

pixabay.com, CC0 Public Domain

18. Parky v mestách, ako napríklad Central Park, sa začnú rozširovať, až pokryjú zeleňou celé mestá.

19. Podobný osud ako kanalizácie bude čakať aj vodné priehrady. Ak ich nebude nikto udržiavať a opravovať, voda z nich sa vyleje a spôsobí záplavy obrovských rozmerov. Okolité oblasti sa na istý čas premenia na močiare.

20. Drevodomy kompletne zmiznú, pretože ich veľmi rýchlo rozožerú červotoče a termity.

pixabay.com, CC0 Public Domain

21. Po stovkách rokov sa budú po celom svete nachádzať divožijúce zvieratá. Vďaka existencii zoologických záhrad sa dostanú mnohé živočíchy do oblastí, kde by sa za iných okolností nikdy neobjavili.

22. Za 100 000 rokov sa koncentrácia oxidu uhličitého v atmosfére vráti na úroveň pred zásahom človeka do prírody.

23. Oceány sa veľmi rýchlo zaplnia rybami a podmorský život sa čoskoro vráti do svojho pôvodného stavu.

pixabay.com, CC0 Public Domain

24. Za 10 000 rokov budú diela z kameňa jediným dôkazom ľudskej existencie. Zvieratá sa môžu kochať pyramídami, Veľkým čínskym múrom alebo Mount Rushmore.

zdroj

4 KOMENTÁRE

  1. Teoreticky by to tak mohlo byť,ale aj nemuselo.Nikto z istotou nepozná podstatu skutočnosti.Ak je skutočnosť taká,že všetko čo vnímame a vidíme okolo seba, je iba projekciou nášho mozgu,potom by odchodom človeka odišlo aj všetko ostatné.Netvrdím,že to tak je,ale keďže nikto nepozná podstatu skutočnosti,všetko ostáva v rovine teórií a dohadov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.