Rozmýšľali ste nad niečim šialeným? Možno by ste si mohli skúsiť život na Antarktíde. Toto miesto však nie je pre každého. Život v odľahlých mestách, ako aj na Antarktíde, znamená obetovať i vzdať sa viacerých vecí. Či už ide o počasie, ktoré vám bude spôsobovať omrzliny a teploty špĺhajúce sa tak vysoko, že si to u nás nevieme predstaviť ani na minútu, pretože už len pri pomyslení mrzneme. A rôzne iné každodenné problémy, ktoré spôsobuje sneh a zima.

Photo by youtube
Photo by youtube

Život je tam náročný no niekedy aj trochu zvláštny. V tomto prípade jednoznačne. Úradníci v dedine Villa Las Estrellas na ostrove King George žiadajú obyvateľov, aby si dali odstrániť slepé črevo. Vyjadrili sa však, že majú na to naozaj rozumný dôvod.

Operáciu majú podstúpiť iba tí ľudia, ktorí chcú zostať bývať v tejto usadlosti, pretože najbližšia nemocnica je vzdialená viac ako 950 km. Hoci tam majú aj lekárov, ktorí žijú na vojenskej či výskumnej základni, no žiadny z nich nie je chirurg, ktorý by bol schopný liečiť prípadný zápal slepého čreva, ktorý si vyžaduje okamžitú operáciu.

Avšak, napriek odľahlosti usadlosti sa základňa prezidenta Eduarda Freiho Montalvu môže popýšiť školou, knižnicou, poštou, rozhlasovou stanicou, bankou aj supermarketom. Tamojšie podmienky sú však naozaj tvrdé, a to najmä v zime, kedy teploty klesajú až na -47 °C a ľudia nemôžu takmer vôbec vychádzať von, pretože by im hrozila smrť. Preto väčšina ľudí žije na ostrove len počas leta, ale ani v tomto období to nie je žiadna sranda.

Photo by youtube
Photo by youtube

Napr. ani psa tam nedostanete len tak ľahko. A zaujímavé je tiež, že tučniaky v tejto oblasti takmer vôbec neboli lovené, a preto ich častokrát ľudia vídajú až pri svojich obydliach. Z ľudí totiž nemajú žiadny strach.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.