Zatiaľ všetko nasvedčuje tomu, že v dôsledku klimatických zmien si budú musieť ľudia zvyknúť na červy, hmyz či iné netradičné potraviny. Pravdou síce je, že už dnes niektorí nemajú problém jesť takúto nezvyčajnú stravu, no len ťažko si možno predstaviť, že by ľudstvo túžilo žiť na strave zloženej z hmyzu.

Foto od Pixabay

Vedci z univerzity Cambridge tvrdia, že plodiny ako jačmeň, kukurica, alebo aj ovocie či zelenina sú vážne ohrozované zmenou podnebia a ich množstvo do budúcna môže rapídne klesnúť, čím môže dôjsť k ich nedostatku. V správe publikovanej v časopise Nature Foods sa uvádza, že červy, domáce muchy či múčni chrobáci môžu zmierniť problémy s potravinovou neistotou a zároveň obsahujú všetky potrebné výživné látky pre ľudí.

Foto od Wikimedia

Dr. Asaf Tchazor povedal toto: „Súčasný potravinový systém je veľmi zraniteľný. Je totiž vystavený obrovskému množstvu rizík ako povodniam, mrazom, suchám či parazitom. A aby bolo možné zabezpečiť pravidelné dodávky potravín, tak musíme do súčasného systému integrovať úplne nové spôsoby hospodárenia. Čím skôr to urobíme, tým viac životov zachránime“. Spoluautorka štúdie Catherine dodala: „Už aj súčasná pandémia ukázala hrozby aktuálneho potravinového systému. Diverzifikácia našej stravy ďalšími potravinami bude dôležitá pre zabezpečenie potravinovej bezpečnosti“.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.