Niektorí hovoria, že dokonalosť jednoducho neexistuje. Ale po zhliadnutí fotografií rozkošných veveričiek žijúcich v Japonsku si týmto tvrdením rozhodne nebudete istí.

Tieto malé japonské trpasličie lietajúce veveričky vyzerajú ako také žijúce Pokémony. Rozkošné zvieratká obývajú zelené lesy na ostrovoch Honšú a Kjúšú. Sú skutočne malé, ich telo je zvyčajne dlhé len 15-20 centimetrov a ich chvost meria do 15 centimetrov.  Zdá sa, že počas dňa sa tieto stvorenia skrývajú v ihličnatých stromoch a najčastejšie vychádzajú v noci, aby sa občerstvili listami, kôrou, ovocím či semenami. Napriek ich názvu však tieto veveričky nedokážu lietať. Aj keď pravdou je, že dokážu doskočiť do vzdialenosti až 100 metrov.

A ako tieto rozkošné veveričky vyzerajú si pozrite na nasledujúcich záberoch:

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.