Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aká bola teplota v blízkosti miesta výbuchu bomby počas výbuchu v Hirošime a tiež aj to, kto vynašiel mechanické rameno na dosahovanie kníh na vysokých policiach.

 

,,Mexiko je známe tým, že je jednou z najnebezpečnejších krajín na svete, takže môže znieť čudne, ak sa povie, že sladené nápoje tu predstavujú väčšiu hrozbu pre život ako násilné trestné činy. Nápoje sladené cukrom ako Coca-Cola, Gatorade a domáce nápoje známe ako „agua fresca“ zabijú v Mexiku každý rok oveľa viac ľudí ako zločinecké gangy. Štúdia Friedman School of Nutrition Science and Policy na Tufts University odhaduje, že ohromujúcich 24 000 Mexičanov zomiera každý rok na cukrovku, rakovinu a srdcové choroby, ktoré sú spojené so sladenými nápojmi. Ak toto číslo porovnáte so zhruba 15 649 vraždami za jeden rok, tak je jasné, kto je najväčším vrahom v latinskoamerickej krajine.“

,,Franklin bol veľkým milovníkom kníh. Dosiahnuť knihy na vysokých poličkách však bolo náročné. V roku 1786 teda vždy vynaliezavý Franklin vyriešil problém vynájdením „dlhého ramena“, čo je jednoducho drevená tyč s pazúrikom na konci. Jednoduché, šikovné a efektívne.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.