Členovia kráľovských rodín prostredníctvom odevov a doplnkov vzdávajú hold predchádzajúcim generáciám alebo dokonca storočným tradíciám. A skryté významy niektorých odevov či doplnkov sú skutočne mimoriadne zaujímavé. Preto sme sa rozhodli, že vám niekoľko z nich objasníme.

Šaty vojvodkyne Kate pri predstavovaní detí

Kate, mala na sebe jednoduché modré šaty s bodkami, keď prvýkrát ukázala svetu svojho syna Georga v júli 2013. Týmto spôsobom vzdala hold princeznej Diane, teda svojej svokre. Tieto šaty vyzerali veľmi podobne ako šaty, ktoré mala na sebe Diana pri odchode z nemocnice s princom Williamom pred 30 rokmi.

To ale nebol jediný prípad, kedy Kate po pôrode vzdala hold Diane. V roku 2018 zas odišla z nemocnice v červených šatách s bielym čipkovaným golierom, čiže opäť s podobným outfitom aký mala na sebe Diana, keď v roku 1984 ukázala svetu princa Harryho.

Svadobný závoj Meghan

Súčasťou svadobných šiat Meghan Markle bol krásny hodvábny tylový závoj, ktorý bol dlhý 5 metrov a bol zdobený výšivkou po okrajoch. Meghan si želala, aby všetkých 53 krajín Spoločenstva bolo súčasťou jej svadobného obradu. Takže závoj bol navrhnutý tak, aby obsahoval a zároveň predstavoval špecifickú flóru každej krajiny Commonwealthu. Napríklad lekno je typické pre Srí Lanku a narcis pre Wales.

Svadobné šaty princeznej Eugenie s otvoreným chrbtom

Ako dieťa podstúpila princezná náročnú operáciu skoliózy, po ktorej jej zostala dlhá jazva na chrbtici. Jazva začala byť dôležitou súčasťou jej identity, a preto sa rozhodla, že ju na svojej svadbe nebude skrývať. Úmyselne si obliekla šaty s veľkým výstrihom vzadu, aby odhalila svoju jazvu a ukázala, že sa netreba za jazvy hanbiť.

Svadobné šaty kráľovnej Alžbety

Kráľovná Alžbeta sa vydávala v roku 1947 a jej hodvábne svadobné šaty obsahovali bohatú výšivku s jarnými kvetmi spolu s perlami a kryštálmi. Boli navrhnuté tak, aby vysielali správu nádeje smerom k svetlejšej budúcnosti. Šaty boli tiež inšpirované maľbou od Sandra Botticelliho z roku 1482.

Diadém princeznej Diany

Rodina princeznej Diany vlastnila pôsobivú zbierku šperkov, pretože Spencerovci pochádzali z aristokratickej línie, ktorú možno vysledovať až do obdobia Tudorovcov. Ilustrovalo to skutočnosť, že počas svadobného dňa v roku 1981 mala Diana čelenku svojich predkov. Pôvodne patrila Dianinej babičke a bola dokončená niekedy v 30. rokoch. Obe sestry Diany ju mali na svojich svadbách, takže išlo o rodinnú tradíciu.

Diamantový prívesok Meghan

Počas svojej návštevy Nového Zélandu v roku 2018 mala Meghan Markle na sebe zaujímavý špirálový prívesok. Klenot bol inšpirovaný tradičným umením zvaným Ta Moko, teda starodávnou formou tetovania, ktorú praktizujú Maori. Bola to pocta kultúrnemu dedičstvu Nového Zélandu, ktoré vytvoril miestny klenotník.

Svadobné šaty a kvetinová koruna Sarah Fergusonovej

Hodvábne šaty Fergie boli nabité symbolikou. Písmeno S ako Sarah spolu s včelami a bodliakmi predstavovali jej erb. Pred podpísaním sobášneho listu mala Sarah na hlave kvetinovú korunku. Avšak, neskôr odhalila aj nádhernú čelenku, ktorú jej darovala samotná kráľovná. Slávnostné odstránenie kvetinovej korunky symbolizovalo oficiálny vstup Sarah do kráľovskej rodiny.

Zdroj

Foto: brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.