V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, akí ľudia bývajú menej vystresovaní a viacej šťastnejší a tiež aj to, koľko Američanov verí, že o víťazovi Super Bowlu rozhoduje Boh.

 

,,Vodný melón obsahuje aminokyselinu zvanú citrulín, ktorá môže pomôcť znížiť vysoký krvný tlak. Citrulín pomáha telu produkovať oxid dusnatý, plyn, ktorý uvoľňuje krvné cievy a podporuje pružnosť tepien. Tieto účinky napomáhajú prietoku krvi, čo môže znížiť vysoký krvný tlak. V jednej štúdii dospelí s obezitou a prehypertenziou alebo miernou hypertenziou, ktorí užívali extrakt z vodného melóna, preukázali znížený krvný tlak v členkoch a brachiálnych artériách. Brachiálna tepna je hlavnou tepnou v hornej časti ramena. Vedci tiež zistili, že zvieratá, ktoré dostávali stravu bohatú na vodný melón, mali zdravšie srdcia.“

,,Nedávny prieskum na náhodnej vzorke 1012 Američanov, ktorý uskutočnil Public Religion Research Institute, naznačuje, že jeden zo štyroch Američanov verí, že Boh hrá významnú úlohu pri určovaní toho, ktorý tím vyhrá športové podujatie Super Bowl.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.