V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, akí ľudia majú väčšiu pravdepodobnosť, že budú mať nočné mory a tiež aj to, v ktorej krajine môžu ľudia s autizmom, bipolárnou poruchou, depresiou a inými duševnými chorobami požiadať o eutanáziu.

 

,,Belgicko je jednou z piatich krajín, ktoré umožňujú lekárom zabíjať pacientov na ich žiadosť, a jednou z dvoch, spolu s Holandskom, ktoré poskytujú takýto spôsob smrti ľuďom s duševným ochorením. Myšlienka je, že ľudia s psychiatrickým ochorením by mali mať rovnaké práva ako tí, ktorí trpia telesným ochorením.“

,,Nová štúdia ukázala, že menšie zvieratá majú tendenciu vnímať čas, ako keby plynul spomalene. To znamená, že môžu pozorovať pohyb v jemnejšom časovom rámci ako väčšie tvory, čo im umožňuje uniknúť pred väčšími predátormi. Hmyz a malé vtáky môžu napríklad vidieť viac informácií za sekundu ako väčšie zviera, ako je slon.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.