Malý veľký chlapec – takto možno pokojne nazvať iba 10-ročného Pavela, ktorý už v tak mladom veku si zaslúži všetku pozornosť sveta. Do pozornosti ľudí sa dostal už pred rokom ako 9-ročný, kedy sa preslávil predávaním svojich obrazov a peniaze z predaja následne použil na kúpu liekov, potravín a iných potrebných vecí pre zvieratká.

Dnes je mladý muž v čele tímu, ktorý sa stará o opustené mačky či psíkov. Nadácia mladého Pavela darovala v priebehu roka celkom 3 tony jedla a necelých 6 000 eur pre zvieracie útulky. Za tento rok sa toho udialo veľmi veľa. Náš projekt ide dopredu a je už medzinárodne uznávaný a teda svoje pôsobenie rozšírila nadácia do viacerých krajín. To však nie je všetko, mladík má už svoje vlastné mačacie centrum, ktoré nie je len také obyčajné.

 

Centrum sa nazýva Art Pate a slúži najmä pre Pavela, jeho priateľov a rodinu, aby v ňom mohli realizovať mnohé nápady týkajúce sa pomoci túlavým zvieratám. V budove sa však starajú aj o túlavé mačky, kým im nenájdu nový domov. Poskytujú im tam všetku potrebnú starostlivosť. V centre je vítaná aj široká verejnosť. Ľudia sa v ňom totiž môžu účastniť vzdelávacích kurzov, ale aj zábavných podujatí. Rôzne zaujímavé akcie pravidelne organizujú dokonca aj deťom.

 

Takto vyzerá spomínané centrum:

Detské kurzy:

A zopár Pavelových diel:

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.