Zaujímalo vás niekedy, ako by vyzerali planéty v našej slnečnej sústave, keby boli bližšie k Zemi ako Mesiac? Zákony fyziky nepustia a nebolo by to možné, pretože všetko by pohltil Jupiterov gravitačný ťah. To však nezabránilo tomu, aby si youtuber nevizualizoval ako by asi mohli naši planetárni susedia vyzerať zblízka.

Foto od youtube

Nick Holmes, amatérsky astronóm, vytvoril animáciu 3D modelu, aby diváci získali predstavu o skutočnom rozsahu našej slnečnej sústavy a vedeli si porovnať našu planétu s planétami okolo nás. Video ukazuje ako by vyzerala naša obloha, keby sa všetky planéty zoradili podľa veľkosti medzi Zemou a Mesiacom. A musíme povedať, že je to naozaj zaujímavé sledovať.

Na videu uvidíte planéty umiestnené medzi Zemou a Mesiacom, pričom medzi nimi je iba necelých 1 000 km. Každá planéta sa pohybuje po našej oblohe rovnakým smerom na základe ich rôznych orbitálnych rýchlostí, ale zaujímavé je, že čím bližšie sa planéty pohybujú, tak tým sú rýchlejšie ako rotácia samotnej Zeme. Zvláštne je tiež sledovať niektoré z nich, pretože stúpajú na západe namiesto toho, aby stúpali na východe. A ako to vyzerá už uvidíte nižšie:

 

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.