S evolučnou teóriou sa stretávame už na základných školách.  Mimo iného sa opiera aj o tvrdenie, že máme s našimi opičími obyvateľmi našej planéty spoločného predka, čo malo za následok na oko viditeľnú podobnosť s týmto druhom.  Zamysleli ste sa však niekedy ako by to vyzeralo keby sme sa nevyvinuli „z opice“ ale z nejakého iného predka?  Francúzsky filozof a umelec  Charles Le Brun áno  a vďaka fyziognómií spolu s niekoľkými ďalšími vednými disciplínami vytvoril náčrty, ktoré znázorňujú tvár človeka za predpokladu, že by mal iného zvieracieho predchodcu. Samozrejme je náčrty potrebné brať s rezervou ale zaujímavé určite sú.

1

 

2

 

3

4

 

5

6

 

7

 

8

91011

12

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.