Regia Anglorum, britská skupina ľudí s rovnakou vášňou, zobrazuje život a históriu Vikingov, Sasov a Normanov v ranom stredoveku. Keďže im plány skrížil koronavírus, tak sa rozhodli trochu zmeniť fungovanie. Pustili sa do projektu, v ktorom moderní ľudia ukazujú s čím všetky by chceli byť pochovaní, keby sa to robilo ešte podľa starých tradícií.

Ľudia sa v minulosti pochovávali s určitými predmetmi a keby sa to robilo aj v súčasnosti, tak určite by to bolo zaujímavé pre našich potomkov. „Vytváranie nového obsahu počas pandémie bolo ťažké. Za normálnych okolností by naše letné víkendy boli plné bitiek a udalostí, kde vzdelávame ostatných o živote v ranom stredoveku,“ povedala Jenn Peters, tlačová a publicistická referentka spoločnosti Regia Anglorum. Keďže im vírus zmenil plány, tak členovia tejto organizácie sa rozhodli vymýšľať rôzne hry či výzvy. Jednou z výziev bolo aj to, že vedúca skupiny sa rozhodla položiť otázku členom ako by vyzeral ich stredoveký hrob.

Tí začali okamžite reagovať a posielať svoje fotografie. Jenn vysvetlila, že pochovávanie predmetov so zosnulými je jednou z najstarších tradícií ľudstva. Všeobecná viera v mnohých svetových kultúrach spočívala v tom, že je potrebné preniesť tieto veci zo života do posmrtného života.Veľa z toho, čo vieme o histórii, je vlastne vďaka tomu, že archeológovia zhromaždili veci z hrobov zosnulých,“ povedala Jenn. Nuž, ale táto tradícia pochovávania sa napokon skončila postupným pokresťančením Európy. Výsledky výzvy sú však veľmi zaujímavé, čo vidíte aj na fotografiách od ľudí, ktorí sa do nej zapojili.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.