Všetci poznáme značky ako Prada, Apple či Chanel. Väčšina ľudí si s nimi spája luxus, kvalitu a vycibrenosť. Na druhej strane sú aj takí, ktorí veria, že tieto spoločnosti majú produkty, ktoré sú predražené kvôli značke a kupujú si ich len tí, ktorým nevadí bezduché míňanie peňazí.

A na základe týchto protichodných názorov izraelský umelec menom Peddy Mergui vytvoril sériu diel, v ktorých znázornil, ako by vyzerali určité potravinové výrobky, keby boli vyrábané známymi značkami. Projekt skúma myšlienku, ako balenie značky mení naše vnímanie. Koniec koncov, jedlo vo vnútri je stále rovnaké. „Výstava ukazuje dynamické a často rozmazané etické hranice dizajnu v spotrebiteľskej kultúre,“ opísal svoju prácu samotný umelec.

iMilk od Apple:

Ovocie od Nike:

Jogurt od Tiffani&Co:

Vajíčka od Versace:

Cestoviny od Ferrari:

Múka od značky Prada:

Detská výživa od Chanel:

Maslo od Bvlgari:

Saláma od Louis Vuitton:

Ramen rezance s kukuricou od Burberry:

Soľ a čierne korenie od Hermés:

Keksy od Dolce & Gabbana:

Basmati ryža od HSBC:

Olivový olej od United Colors Of Benetton:

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.