Takmer každá vec, ktorá stráca svoj účel a nie je viac použiteľná, sa dá rozumne zrecyklovať. Znamená to, že ju netreba hneď vyhadzovať, ale vyrobiť z nej niečo užitočné. A spoločnosť Swartwool presne vie ako na to.

Foto od youtube

Okrem toho, že vyrába ponožky z merino vlny, či čiapky a legíny, tak od 22. apríla zrecykluje akékoľvek staré ponožky skutočne skvelým spôsobom. Ponožky sú totiž najviac vyhadzovaným kúskom oblečenia. A preto si to žiada riešenia, ktoré by nespočívali iba v jednoduchom vyhodení ponožiek do koša.

Spoločnosť umiestni až do 42 amerických štátov zberné kontajnery, do ktorých budú môcť ľudia svoje staré ponožky hádzať. A čo sa s ponožkami stane? Nuž, zrecyklujú ich na psie pelechy, ktoré v druhej polovici tohto roka začnú predávať. A prečo sa rozhodli práve pre ponožky?

Prieskum spoločnosti Smartwool zistil, že 91% respondentov vyhodí viac ako 1 pár ponožiek ročne, čo v konečnom dôsledku znamená, že na skládkach končí každý rok viac ako 11 ton tohto textilného odpadu, a to je stále len USA. Spoločnosť chce začať budovať systémy, ktoré povedú až k 100% obežnosti tohto kúsku oblečenia do roku 2030.

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.