Kay Lee pochádza z Malajzie a venuje sa kresleniu. Nekreslí však na biely papier, ale na čierny a využíva k tomu bielu ceruzku. Ide zároveň o zvláštnu techniku, ktorá vo výsledku vyzerá dobre a najmä originálne.

Daná technika sa rozvinula v západnom umení v 15. storočí. Princíp je veľmi jednoduchý: umelec akoby kreslil 2 riadkami pod určitým uhlom, aby tak vytvoril tieň prípadne svetelný efekt. Technika sa používa v kreslení, pri tlači, gravírovaní a tiež leptaní. Môže sa využiť buď voľný a približný, alebo prísny a vypočítaný štýl nakreslený pravítkom – objekt zvyčajne definuje, ktorý z nich je lepšie použiť.

Nuž a teraz si už len pozrite ako tieto kresby šikovného umelca vyzerajú. Za nás môžeme potvrdiť, že sú nádherné.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.