Muž s oslabeným imunitným systémom vymyslel spôsob ako rozoznať ľudí v podobnej situácii, a pritom ide o veľmi jednoduchú vec, ktorá by však mohla fungovať. 64-ročný Neil Collingwood z Leek prišiel s nápadom dať takýmto ľuďom náramok, aby mohli byť chránení v dobe covidovej. 

Páska má oranžovú farbu a na sebe bežný symbol prvej pomoci, ktorý sa vyskytuje v zdravotníckych zariadeniach aj inde. Problém s imunitou má množstvo ľudí a Neil sa k tomu vyjadril takto: „Len v Anglicku je pol milióna ľudí, ktorých imunitný systém nefunguje“. Neil chce zabezpečiť to, aby ostatní ľudia vďaka páske vedeli, že daná osoba potrebuje väčší sociálny odstup. 

Samotný vynálezca náramku má skúsenosti s oslabenou imunitou, keďže trpí rakovinou krvi a tiež cukrovkou. Veľmi dobre teda vie o čom hovorí a že jeho nápad môže pomôcť ľuďom. Zvlášť teraz považuje tento krok za nevyhnutný, keďže sa v Anglicku rušia opatrenia. „Behávam po opustenej železničnej trati párkrát týždenne, no po zrušení opatrení už nebudem nijako chránený a nebudem mať dostatočný odstup od ľudí,“ povedal. 

Napriek tomu, že páska na ruke má logické opodstatnenie, tak na druhej strane vyvolala množstvo debát. Niektorým ľuďom totiž pripomína prenasledovanie Židov v nacistickom Nemecku. Iní sú zas toho názoru, že to vyzerá akoby išlo o človeka, ktorý poskytuje prvú pomoc a nie o toho, kto trpí. Našli sa samozrejme aj takí, ktorým sa nápad páči a podporujú ho. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.