Kubánsky umelec Jorge Rodríguez-Gerada, ktorý žije v New Yorku, namaľoval obraz v parku Flushing Meadows-Corona park a ten slúži ako pamätník obetiam COVID-19. Obrovská maľba na betónovom povrchu má rozlohu 1 800 metrov štvorcových.

Ako poďakovanie i pamätník venovaný tým, ktorí riskovali a stále riskujú svoje životy, slúži portrét doktora menom Ydelfonzo Decoo, ktorý pri boji proti pandémii prišiel o život. Pomník sa volá „Somos La Luz“, čo sa prekladá ako „My sme svetlo“. Poloha tejto maľby nebola vybraná iba náhodné, pretože sa nachádza v jednej z najťažšie postihnutých štvrtí mesta New York.

Doktor Ydelfonzo Decoo bol lekár z Južnej Ameriky, ktorý nebojácne bojoval s pandémiou v New Yorku. Doktor bol súčasťou siete komunitnej starostlivosti zvanej SOMOS, ktorú tvoria najmä lekári z radov prisťahovalcov z Latinskej Ameriky a Číny a tí liečia najmä africké a hispánske komunity žijúce v New Yorku. „Zaujalo ma, že lekár Ydelfonso Decoo bol blízko k odchodu do dôchodku, ale rozhodol sa pokračovať v starostlivosti o svojich pacientov. Toto jeho rozhodnutie z neho robí ešte väčšieho hrdinu,“ povedal umelec.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.