Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ako sa správajú ľudia, ktorí sú zamilovaní a tiež aj to, ktorý bývalý basketbalista má doktorandský titul v odbore pedagogika.

 

,,Podľa BBC nakupuje Ferrero každý rok štvrtinu svetových lieskových orechov, aby uspokojila svoje potreby pri výrobe Nutelly. Mental Floss hovorí, že ide o viac ako 100 000 ton. Na webovej stránke Nutelly Ferrero píše, že tieto lieskové orechy získava z Turecka, Talianska a Čile.“

,,Mnohé psychologické a sociálne výskumy naznačujú, že existuje významný vzorec v tom, ako si ľudia vyberajú ľudí, s ktorými nadväzujú romantické vzťahy. Tento vzorec vysvetľuje hypotéza o zhode, ktorá hovorí, že ľudí viac priťahujú tí, s ktorými zdieľajú určitú úroveň príťažlivosti, alebo inými slovami, sú rovnako spoločensky žiadúci. Aj keď sa úspešné páry líšia fyzickou príťažlivosťou, jeden z nich to zvyčajne kompenzuje inými spoločensky žiaducimi vlastnosťami.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.