Zásnubný prsteň možno považovať za akýsi prvý krok k obrovskému životnému rozhodnutiu zdieľania spoločného života. Svadba bola v minulosti veľkou vecou, no aj v súčasnosti sa považuje za obrovský krok pre partnerov, ako spečatenie ich lásky a začiatok spoločnej manželskej cesty.

Snubné prstene sa vo veľa veciach líšia oproti klasickým . Sú omnoho výraznejšie a pri výbere je potrebné prihliadať na vkus budúcej majiteľky.

Ako vyberať zásnubný prsteň?

V minulosti bolo tradíciou, že vyberali páni pred samotným zasnúbením. Výber bol veľmi dôležitý a bolo potrebné vybrať dostatočne luxusný kúsok, ktorý zaručí obdiv u širokého okolia. Dnes si dámy často vyberajú prstene s partnermi, pretože je taký široký výber, že je ťažké trafiť sa do vkusu. Zároveň tiež ide o prvok, ktorý by mal byť presne podľa vkusu dámy.

Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek variantu, dôležité je pri výbere zohľadniť niekoľko faktorov. Okrem voľby správnej veľkosti má veľký vplyv na vzhľad prsteňa aj farba kovu a samozrejme prevedenie. Zásnubné prstene sú často bohato zdobené, pretože sú výlučne doménou dám a sú šperkom, ktorý odráža váš vzťah k vašej milovanej partnerke.

?Pri výbere prihliadajte na vkus vašej partnerky a na jej osobnosť. Môžete tiež prihliadať na súčasné trendy alebo zvoliť nadčasovú klasiku.

Ktoré snubné prstene sú momentálne trendy?

Veľmi trendy sú v súčasnosti prstene s „kvetinovým vzorom“. Takzvané rozkvitnuté prstene sú dokonalou harmóniou medzi krásou kvetín a leskom šperkov. Do popredia sa v posledných rokoch dostali aj farebné kamienky, ktoré pôsobia nesmierne elegantne a nadčasovo, no pritom priťahujú pozornosť. Ak sa neviete rozhodnúť, môžete siahnuť po minimalistických prvkoch, ktoré sú taktiež veľmi v trende. Veď predsa v jednoduchosti je krása.

Výber snubných prsteňov realizujte tak ako uznáte za vhodné. Či ho absolvujete s partnerkou alebo bez, skvelou voľbou je nechať si poradiť od kvalifikovanej obsluhy. Na určenie veľkosti je dobré priniesť niektorý z prsteňov vašej partnerky. Tiež je dobré prezrieť si jej šperkovnicu, aby ste videli, ktoré typy zlata, či iných kovov preferuje a tak máte väčšiu šancu, že sa trafíte do čierneho.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.