Slnečné lúče sú neodbytné a teplota v miestnostiach veľmi rýchlo stúpa. Opäť nastáva čas, kedy si s radosťou užijeme letnú terasu a premeníme ju na našu vlastnú oázu, v ktorej stres a rýchle tempo nemajú žiadne miesto. Patríte k tým, ktorí obdivujú nádherný nábytok, ale odrádza vás astronomická suma dizajnových kúskov? Dnes vám poradíme, ako krásnu letnú terasu vyčarujete rýchlo, jednoducho a najmä cenovo výhodne.

1. Zariadenie bez veľkých investícií

Svoju terasu si môžete zariadiť naozaj veľmi jednoducho a lacno. Stačí vám malý stolík, na ktorý si položíte svoj obľúbený časopis alebo rannú kávu. Úlohu kresiel môžu perfektne zastúpiť i podlahové vankúše, ktorých prítomnosť oceníte i vo vnútri najmä vtedy, keď pozvete svojich priateľov. Podlahové vankúše sú krásne a najmä mimoriadne pohodlné.

Ďalej vám stačí pár regálov alebo jednoduchých kvetináčov, do ktorých umiestnite rastliny. Vôbec nie je na škodu voliť také druhy rastlín, ktoré kvitnú postupne. Tak budete mať na terase vždy krásnu záplavu kvetov, ktorá vás poteší.

V prípade, že sa nebojíte experimentov a viete si užiť pohodlie a pokoj, odporúčame kúpu hojdacej siete alebo kresla na zavesenie. S ich pomocou veľmi jednoducho vyčarujete tú pravú pokojnú atmosféru a nestoja veľa. Ponuku krásnych modelov, ktoré zútulnia vašu terasu, objavíte napríklad v internetovom obchode 4home.sk. Pri nákupe v ňom môžete navyše využiť aj , ktorý sa pri zariaďovaní terasy rozhodne hodí. Čo poviete napríklad na takéto originálne závesné kreslo z tohto obchodu?

2. Prineste vzory

Striedanie vzorov a výrazných farieb pôsobí vždy sviežo a štýlovo. Prebuďte teda vzory aj na vašej terase. Začať môžete na práve spomínaných vankúšoch na sedenie. Neobmedzujte sa na jeden vzor – pokojne zvoľte každý vankúš inej farby. Bude to pôsobiť nespútane a veselo. Odviazať sa môžete i pri výbere vhodnej deky, do ktorej sa budete chcieť zabaliť počas chladných večerov. Vzory neváhajte aplikovať aj na kvetináče terasových rastlín. Ak práve prechádzate tvorivým obdobím, môžete kvetináče zdobiť podľa svojej aktuálnej nálady.

 

3. Nezabudnite na podlahu

Nepríjemne studená dlažba nie je veľmi príjemným povrchom, keď chcete na svojej terase tráviť čas. Hoci je praktická, dnes dávame prednosť takým podlahám na terasu, ktoré sú vyrobené z gumy. Ich zostavenie je pomerne jednoduché a prinášajú oveľa väčšie pohodlie a komfort.

 

4. Rozsvieťte

Zabudnite na centrálne svetlá, ktoré ničia príjemnú atmosféru. Nahraďte ich napríklad sviečkami, ktoré umiestnite do štýlových svietnikov vyrobených zo zaváraninových pohárov. V tomto prípade môžete zobudiť svojho kreatívneho ducha a pustiť sa do tvorby s trblietavým materiálom v podobe flitrov či rôznych kryštálov, ktoré na nové svietniky nalepíte.

Na pomoc si však môžete zavolať i moderné technológie v podobe svetelných reťazí. Tieto totiž nie sú výlučne len doménou Vianoc. Vyskúšajte nainštalovať niekoľko väčších žiaroviek, ktoré vdýchnu terase moderný nádych alebo množstvo drobných žiaroviek vytvárajúcich čarovnú atmosféru. Svietiace reťaze môžete zohnať za výhodnú cenu napríklad v internetovom obchode Alza.sk, ktorá má naozaj bohatú ponuku osvetlenia. A ak pritom využijete akciu , ušetrite pekných ďalších pár eur, ktoré môžete vhodne investovať do ďalšieho zariadenia terasy.

 

5. Doprajte si súkomie

V prípade, že sa vaša terasa nachádza priamo oproti terase susedov alebo je orientovaná na ulicu, je namieste dopriať si dostatok súkromia pre lenivé popoludnia. Riešenie je naozaj jednoduché. Pred svoje záhradné sedenie umiestnite niekoľko kvetináčov s vysokými rastlinami – poslúžiť môže napríklad bambus. Vytvoríte si tak svoje súkromie, ktoré vás skryje pred pohľadmi okolia. Vy tak budete môcť pokojne relaxovať a užívať si chvíle pokoja.

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.