Zatiaľ čo cvičenie a zdravá strava vám určite pomôžu zostať fit, existujú aj iné, nezvyčajnejšie spôsoby spaľovania kalórií. Takmer všetky sú časovo nenáročné a pokiaľ sa budú vykonávať pravidelne, pomôžu vám dostať sa do formy bez toho, aby ste trávili hodiny v posilňovni.

1. Horúca sprcha 

Horúca sprcha je príjemný spôsob, ako si večer oddýchnuť a odplaviť z tela stres. Jedna hodina strávená v horúcej sprche alebo kúpeli môže zmyť dokonca aj kilá navyše. Ak sa sprchujete v horúcej vode, vaše telo musí viac pracovať, aby si udržalo normálnu teplotu, čo vám zase pomáha spáliť väčšie množstvo kalórií. Štúdie ukázali, že hodinová horúca sprcha alebo kúpeľ môže spáliť až 130 kalórií. 

2. Pitie studenej vody 

Zostať hydratovaný je dôležité pre vaše celkové zdravie a pohodu. Vedeli ste však, že spôsob, akým pijete vodu, môže v skutočnosti zvýšiť aj vaše spaľovanie kalórií? V prípade, že uprednostňujete teplú vodu alebo vodu izbovej teploty, pridaním kociek ľadu môžete zhodiť pár kíl navyše. Ak pijete studenú vodu, vaše telo ju musí zohriať na telesnú teplotu, čo dočasne naštartuje váš metabolizmus

3. Čuchanie vanilky 

Niektoré vône môžu skutočne prispieť k chudnutiu. Vedci zistili, že ľudia s nadváhou, ktorí nosili náplasť s vôňou vanilky, pociťovali menšiu chuť na sladké. Ak sa vám nepáči predstava nosenia náplasti, rozhodnite sa pre parfum s vôňou vanilky, vďaka ktorému budete nielen príjemne voňať, ale ako bonus, vanilková vôňa potlačí chuť do jedla. 

4. Domáce práce 

Umývanie podlahy a riadu môže byť síce otravné, ale keď zistíte, že vám táto činnosť pomôže schudnúť, prehodnotíte svoje názory a do práce sa pustíte v plnom nasadení. Nielenže si udržíte čistý domov, ale napríklad hodinové umývanie riadu, vám pomôže spáliť 100 kalórií a 35-minútové čistenie kúpeľne spáli toľko kalórií ako 35-minútová chôdza na bežiacom páse.

5. Pitie zeleného čaju 

Zelený čaj je plný antioxidantov a okrem toho, že vaša pleť po ňom vyzerá mladšie, dokáže aj efektívne spaľovať kalórie. Keďže obsahuje kofeín a katechíny, môže naštartovať váš metabolizmus a pomôcť vášmu telu ľahšie odbúravať tuk. Dôležitou informáciou je, že len jedna šálka zeleného čaju denne to nedokáže, štúdie ukázali, že potrebujete vypiť 3 až 5 pohárov denne, aby ste videli výsledky. 

6. Znížte teplotu

Rovnako ako popíjanie studenej vody, aj pobyt v chladnej miestnosti môže mať svoje výhody. Štúdie ukázali, že zníženie izbovej teploty môže spustiť spaľovanie kalórií a prispieť k zníženiu hmotnosti.

Počuli ste už o niektorom z týchto spôsobov spaľovania kalórií? Čo pomáha vám udržať vaše telo vo forme? 

ZDROJ

foto: brightside

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.