Aké zásady je treba dodržiavať pri kŕmení vašej mačky? Čo všetko by ste mali vedieť, aby vaša mačka malá dlhé roky pevné zdravie? Prinášame vám pár rad a tipov, ktoré vám v správnom kŕmení vášho maznáčika pomôžu.

 

Domáce jedlo

Mnoho ľudí si myslí, že jedlo, ktoré sa v našej domácnosti zvýši bude to správne. Avšak veľa ingrediencií, ktoré my ľudia do jedál pridávame, môže vášmu zvieratku viac ublížiť ako prospieť. Vyhnúť by ste sa mali akýmkoľvek koreneným a soleným jedlám a taktiež údeninám. Taktiež veľmi zlé je mačke podávať bravčové mäso, ktoré majú veľký problém stráviť. Kravské mlieko podávame len veľmi zriedka, najlepšie vôbec! Obsahuje totiž priveľa mliečneho cukru – laktózy, ktorá je pre mačky ťažko stráviteľná. U niektorých mačiek môže spôsobovať silné alergické reakcie a hnačky.

Pravidelnosť

Možnosť podávania jedla počas celého dňa neodporúčame. Mačka by mala mať za deň jeden až dve jedlá podávané v rovnakom čase. Mačka si tak zvykne presne na určitú hodinu a nebude vás tak otravovať počas dňa.

 

Aké krmivo vyberať?

pre mačky by malo obsahovať viac ako polovicu proteínu odvodeného z mäsa. Tuk by malo tvoriť cca 30% a sacharidy nie viac ako 8%. Ďalej treba rozlišovať medzi mokrým a suchým krmivom. Mokre krmivo má obsah vlhkosti približne 80%. Kvalitné krmivá obsahujú 70 až 80% mäsa, a tým poskytnúť dostatočné množstvo bielkovín a tiež poskytuje dostatočnú hydratáciu. Suché krmivá sú lacnejšie a sú dobrou voľbou. Treba to však striedať s mokrým krmivom.

 

Je dobré sa starať  o správnu stravu vášho miláčika. Ušetríte mu tým množstvo zdravotných ťažkostí a zabezpečíte mu zdravý a vitálny život. Budete šťastný nie len vy, ale aj vaša mačička.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.