Tak čo myslíte, umývate podlahu správne? Nerobíte náhodou tiež tieto začiatočnícke chyby, dôsledkom čoho vám na dlážke zostávajú nevábne šmuhy? Prečítajte si, ako sa to robí správne.

umývanie podlahy

Umývanie podláh patrí medzi aktivity, ktoré je potrebné neustále opakovať. Je preto mimoriadne dôležité, aby ste podlahu umývali naozaj efektívne. Iba tak sa totiž vyhnete zbytočnej námahe, a tiež plytvaniu nielen vášho času, ale aj čistiacich prostriedkov a v neposlednom rade aj peňazí.

Príprava je základ

Podlahu, a nech je z akéhokoľvek materiálu, nemôžete nikdy zmývať len tak, bez predchádzajúcej prípravy. Omrvinky, či prípadné chumáče prachu, chlpov či vlasov by ste tak len jednoducho roztreli po celej ploche, a narobili si tak robotu navyše. Pred samotným umývaním je preto potrebné podlahu najskôr dôsledne povysávať alebo pozametať.

Vysávanie by ste pritom mali aplikovať oveľa častejšie ako umývanie. Ide totiž o najrýchlejší spôsob, ako priebežne upratovať a zabrániť tak katastrofe. Veľkým pomocníkom by pritom mohol byť napríklad aj robotický vysávač, ktorý vám dokáže ušetriť nielen čas, ale aj energiu. Výbornou vychytávkou je práve robotický vysávač so zabudovaným mopom, ktorý podlahu ešte aj umyje a naleští. Povysávať a zmyť podlahy pritom môže aj napríklad práve vtedy, keď nie ste doma a vy sa už potom vrátite do čistej a voňavej domácnosti.

Umývanie podlahy – Ako na to?

Na to, aby ste dosiahli želaný výsledok v podobe dokonale lesklej podlahy bez námahy však vôbec nepotrebujete robota. Áno, priznávame, ide síce o ten najjednoduchší spôsob, ale vďaka kvalitným pomocníkom vám práca pôjde doslova „odruky“ aj bez neho. Podlahy môžete umývať pomocou parného čističa, alebo aj klasicky mopom či handrou v závislosti o toho, na čo ste zvyknutí a čo vám najviac vyhovuje.

Najdôležitejšie je však niečo celkom iné. Základom je totiž poznať všetky povrchy vo vašej domácnosti. Iba tak vašej podlahe zabezpečíte tú najlepšiu starostlivosť. Alfou omegou teda je, ako ste iste správne predpokladali, výber vhodných a najmä kvalitných čistiacich prostriedkov. Mnoho ľudí pritom siaha po obyčajnom saponáte na umývanie riadu, dôsledkom čoho je podlaha neraz nielen lepkavá, ale aj posiata šmuhami.

, Veľa Slovákov umýva podlahy zle. Robíte túto chybu aj vy? Pozrite si ako umývať podlahu správne!

Náš tip: Hľadáte kvalitný čistič podláh? Tak potom určite vyskúšajte značku . Na trhu existuje už zhruba 50 rokov a v kuchyni nedá na neho dopustiť azda žiadna gazdinka. Vyskúšali ste už ale nový  ? Že nie? Tak to by ste mali rýchlo napraviť a uvidíte, že okamžite spozorujete ten rozdiel.

Pri výbere čistiace prostriedku sa vždy snažte orientovať aj podľa toho, na aký povrch je daný čistič určený. Prírodné drevo si totiž vyžaduje úplne inú starostlivosť ako dlažba či napríklad laminát. Chemikálií sa pritom snažte použiť čo najmenej a majte na pamäti aj to, že handra alebo mop by nikdy nemali byť príliš mokré, resp. nemala by z nich tiecť voda. Správne umytá podlaha je taká, ktorá sama uschne v priebehu 2 – 3 minút.

Dobré rady na záver

Na záver vám ponúkam ešte zopár užitočných rád, ktoré vám uľahčia robotu ešte viac:

• Podlahy vždy zametajte, vysávajte ale aj umývajte vždy od toho najvzdialenejšieho rohu smerom k východu, a od stien smerom do stredu miestnosti. Ak vás napriek všetkému trápia na podlahe šmuhy,

• Ak vás napriek všetkému trápia na podlahe šmuhy, skúste dlážku po umývaní pretrieť ešte suchou handrou,

• Tekutinu vo vedre či v parnom čističi je nevyhnutné samozrejme pravidelne vymieňať. Majte na pamäti, že jednou „várkou“ podlahu, v celom byte či nebodaj dome, dôkladne neumyjete.

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.