Článok publikovaný v Science Direct vysvetľuje výhody spojenia nôh so zemou, a to doslova. Tento trend nás povzbudzuje, aby sme si prostredníctvom nôh vytvorili spojenie so zemou alebo prírodným povrchom, aby naše orgány absorbovali ich magnetickú energiu. Chodenie naboso má v skutočnosti niekoľko výhod. Aké? Dozviete sa.

, Ako vaše telo reaguje na častejšie chodenie naboso? V skutočnosti by to mal robiť každý
Foto od Pixabay

Redukuje negatívne emócie

Chôdza bez obuvi znižuje stres a zároveň podporuje niektoré z našich telesných systémov, ako je dýchanie, okysličenie krvi či pulz. Táto jednoduchá akcia vás tiež dokáže veľmi rýchlo vrátiť do detstva, čo sa taktiež prejaví v pozitívnom pocite.

Obnovuje pokožku

Je nevyhnutné nechať svoje nohy dýchať prirodzene a bez obmedzení obuvi. Takýmto spôsobom dokážete zabrániť hromadeniu vlhkosti a v najhorších prípadoch zabrániť vzniku zápachu a plesní.
Tip: Ak chodíte bosí napríklad po piesku či dokonca špine, tak taký povrch bude fungovať ako peeling a pomôže vám ľahšie sa zbaviť odumretej pokožky.

, Ako vaše telo reaguje na častejšie chodenie naboso? V skutočnosti by to mal robiť každý
Foto od Pixabay

Zvýši to energiu

Je všeobecne známe, že v našich chodidlách je nespočetné množstvo nervových zakončení. Dostávajú veľkú pozornosť najmä v niektorých druhoch alternatívnej medicíny, ako je akupunktúra a reflexológia. Keď sa nohami dotknete zeme alebo pôdy priamo, aktivujete tieto zakončenia, čo vedie k automatickému zvýšeniu energie.

Zmierňuje tlak na kĺby

Od počiatku boli ľudia prispôsobení tak, aby prežili bez obuvi. Keď chodíte bosí, prispôsobí sa tomu mechanika vášho tela a vytvorí tak prirodzenejšie vyrovnanie kĺbov. Preto sa niektoré športy, napríklad pilates alebo jóga, cvičia bosé.

, Ako vaše telo reaguje na častejšie chodenie naboso? V skutočnosti by to mal robiť každý
Foto od Pixabay

Posilňuje obranyschopnosť

“Obuj si topánky, prechladneš.” Pravdepodobne ste veľakrát počuli túto vetu od vašej mami. Máme ale niekoľko dobrých správ – takéto chodenie naboso v skutočnosti pomáha lepšie odolávať nachladnutiu. Pretože studená zem spôsobuje, že si to telo musí kompenzovať extra produkciou tepla, posilňuje sa tým pádom imunitný systém. V skutočnosti sa tieto kontrastné metódy používajú na liečbu bolesti pri chronických obštrukčných ochoreniach pľúc, astmy či úzkosti.

Stimuluje cirkuláciu

Chodenie bez topánok v konečnom dôsledku aktivuje krvný obeh v tepnách a žilách na nohách. Pre ešte lepšiu cirkuláciu vám odporúčame prechádzať sa v studenej vode, rieke, mori alebo po mokrej tráve. Navyše vám to pomôže zmierniť zápal nôh.

, Ako vaše telo reaguje na častejšie chodenie naboso? V skutočnosti by to mal robiť každý
Foto od Wikimedia

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.