Pokiaľ ide o dizajn kúpeľní, tak tu nemáme veľkú flexibilitu pri výbere vhodných doplnkov. Dobre zvolené doplnky však urobia vašu kúpeľňu jedinečnou a očarujúcou. Pretože kúpeľne zaberajú v porovnaní s ostatnými miestnosťami malé priestory, je výber správneho kúpeľňového príslušenstva výzvou. Je to tak preto, lebo vám chýba nielen miesto, ale aj dlhý zoznam nevyhnutností, ktoré vytvárajú nesúlad. To sa však dá vyriešiť výberom kúpeľňových doplnkov, ktoré sú dvojaké funkčné – pekné a funkčné.

doplnky do kúpeľne
Zariadujete kúpeľnu? Poradíme vám s výberom tých správnych doplnkov !

Pred výberom doplnkov do kúpeľne si ujasnite:

 1. Rozpočet – koľko sme ochotní investovať?
 2. Štýl – Je žiaduce zvoliť príslušenstvo, ktoré zodpovedá štýlu a vzhľadu, ktorý hľadáte; získa sa tak spoľahlivý vzhľad a pozornosť sa bude venovať detailom, ktoré sú typické pre špičkové sofistikované kúpeľne.
 3. Funkčnosť- kto bude doplnky využívať? Je tento materiál vhodný do kúpeľne?
 4. Urobte si zoznam vecí, ktoré potrebujete. Vyskúšajte a nenakupujte hromadne a začnite so základnými informáciami. Potom môžete posúdiť dostupný priestor a priradiť ďalšie kúsky k existujúcim.
 5. Populárne značky nie sú vždy tie najlepšie. Namiesto spoliehania sa na reputáciu značky sa pozerajte na jednotlivé položky
 6. Chcete doplnky do kúpeľne, ktoré musíte navŕtať alebo sa zaobídete bez vŕtania? Zvážte svoje možnosti ešte pred kúpou!
kúpeľna čierno biela
Kombinácia čiernej a bielej je v kúpeľni nestarnúca klasika

Ako vybrať kúpeľnove doplnky na základe materiálu:

 • Plastové kúpeľňové doplnky nižšej kategórie sú zvyčajne samostatne stojace a sú dočasným riešením. S najväčšou pravdepodobnosťou sa dodávajú v súpravách, ktoré je možné umiestniť okolo umývadiel a vaní. Umiestniť do kúpeľne ich viete aj bez vŕtania a ich výhodou je aj to, že sú lacné.
 • Drevené doplnky do kúpeľne drevo je vždy IN! Avšak, siahnite o kvalitných drevených doplnkoch keďže kúpeľná je miestnosť, kde sa drží vlhkosť a tá sa s drevom priam neznáša.
 • Nerezová oceľ môže byť na tej nákladnejšej strane, ale je to opodstatnené, pretože je odolnejšia, odolnejšia a má dlhšiu životnosť.
 • Chrómovaná oceľ je lacnejšia alternatíva; možno by však stálo za to investovať viac, pretože chróm nie je taký odolný a časom sa opotrebuje.
 • Keramické a sklenené kúpeľňové doplnky sa najľahšie čistia a udržiavajú, ale hrozí riziko ich náhodného rozbitia.

kúpeľňa

 

Tipy na kúpeľňové a toaletné doplnky

 

 1. Sprcha

Existuje množstvo moderných spŕch, ktoré sú dokonale navrhnuté tak, aby transformovali vašu kúpeľňu. Akonáhle bude v kombinácii s moderným osvetlením, nastavíte tempo pri určovaní, ktoré doplnky budú zodpovedať už vytvorenej atmosfére.

 1. Umývadlá a faucety

Umývadlo a batéria tvoria veľmi dôležitú jednotku v každej kúpeľni. Táto jednotka dodáva vašej kúpeľni okrem jej primárnej úlohy aj nesmierny vzhľad elegancie.

Existuje široká škála typov faucetov, z ktorých si môžete vybrať, a tieto typy sa líšia podľa spôsobu inštalácie. Zahŕňajú jednootvorové faucety, stredové faucety, rozšírené faucety, kohútikové umývadlové faucety, nástenné faucety a mini-rozšírené faucety. Vždy si vyberte batériu, ktorá doplní výber vášho umývadla a znásobí konečný stav krásy vašej kúpeľne.

 1. Sklenené police

Sklenené police sa v kúpeľni používajú na rôzne účely. Spravidla sa používajú na držanie fliaš s kozmetikou a šampónom okrem iných predmetov. Sklenená polica je zvyčajne pripevnená v stene. Okrem praktického využitia poskytnú aj dávku elegancie.

 1. Držiaky a poháre na zubné kefky

Držiaky na zubné kefky sa dodávajú v rôznych štýloch a veľkostiach, od samostatného držiaka zubnej kefky až po veľký rodinný držiak, takže nájsť ten pravý dizajn pre vás bude ľahká voľba. Zdá sa to nepodstatné, ale je to niečo, čo sa používa každý deň a väčšinou je vystavené na márnosti alebo poličke, tak prečo nerozmyslieť niečo, čo by zvolilo ten, ktorý harmonizuje váš štýl.

 1. Dávkovače mydla

Dávkovače mydla vám dávajú slobodu zladiť funkčnosť s dizajnovým štýlom vašej kúpeľne; dávkovač mydla môžete pripevniť na stenu alebo ho môžete postaviť na svojom  umývadle.

 1. Držiaky na mydlo

Držiaky na mydlo alebo misky na mydlo sú veľmi užitočné a pomáhajú dosiahnuť spoľahlivý vzhľad v celej kúpeľni.

 1. Držiaky pohára

Priamo v dizajne a funkcii sú držiaky pohárov / poháre k dispozícii v rôznych povrchových úpravách a farbách, ktoré ladia s dizajnom vašej kúpeľne.

 1. Kúpeľňová skrinka pod umývadlo

Určite neoceniteľná súčasť akejkoľvek kúpeľne, kde schováte všetko potrebné- kozmetiku alebo osušky a budete mať tak všetky potrebné veci k dispozícii. V ponuke je viacero možností- od skrinky na mieru po výber rôznych typov a farieb. Stačí si vybrať tú svoju.

 1. Držiaky a háčiky na uteráky

Pre uľahčenie sušenia a skladovania vašich kúpeľňových predmetov sú nevyhnutnosťou pre každú kúpeľňu buď háčiky alebo vešiaky na uteráky.

držiak na uterák a mydlo
Drevo je príjemný materiál aj do kúpeľne. Musíte ale siahnuť po drahších a kvalitnejších doplnkoch ak chcete aby vám vo vlhku vydržali
 1. Vyhrievaný rebrík na uteráky

Vyhrievané rebríky  na uteráky sú dostupné v širokej škále tvarov a veľkostí, aby zodpovedali požiadavkám na priestor v kúpeľni. Pre chladnejšie podnebie sú vyhrievané vešiaky na uteráky dokonalým luxusom.

 1. Držiaky na toaletný papier

Držiaky sú dostupné v rôznych prevedeniach- od stojacich po upevnených na stene. Výber držiaka záleží od vašich preferencií a celkového dizajnu kúpeľne.

 1. WC kefa

Tento jednoduchý hygienický pomocník je taktiež možné zohnať v zaujímavých dizajnoch, či farbách a aj na prvý dojem obyčajná pomôcka môže byť jedinečným doplnkom vo vašej kúpeľni.

 1. Organizér

Šikovný doplnok, ktorý ocenia najmä dámy, ponúka totiž mnoho možností ako systematicky poukladať rôzne kozmetické prípravky či líčidlá. V ponuke sú dostupné organizéry, ktoré je možné položiť alebo aj závesné, ktoré si viete zavesiť napríklad na dvere.  Vďaka tomuto doplnku nebude vaša kúpeľňa preplnená.

 1. Kúpeľňové predložky, koberčeky a rohože

Rohože sa osvedčili ako najpoužívanejšie doplnky v kúpeľni. Rohože môžu byť vyrobené zo syntetických materiálov alebo prírodnej bavlny. Pomáhajú predchádzať kĺzaniu a pádu ľudí tým, že absorbujú vlhkosť v kúpeľni. Prečítajte si aký koberec do kúpeľne vybrať.

kúpeľnová predložka
Kúpeľnové predložky a rohože sú praktické doplnky, ktoré určite nesmiete vynechať !

Aké sú trendy ? Vintage aj retro doplnky do kúpeľne !

Ak chcete držať krok alebo sa vám súčasný trend proste len páči mali by ste vedieť, že v kurze sú takzvané  vintage a retro doplnky, ktoré dodajú vašej kúpeľní nádych minulosti ale v modernom štýle. Hodia sa aj do útulných a menších kúpeľni. Nie sú práve najlacnejšie ale s kto chce s trendom držať krok musí rátať s vyššou cenou.

vintage kúpeľna zelená
Moderné sú kúpeľne v štýle vintage

Prečítajte si tiež: Aký koberec do obývačky zvoliť?

Tipy od profesionála pre výber kúpeľňových doplnkov:  

Trh nám ponúka širokú škálu možností, preto je potrebné si z veľkého počtu výrobkov vybrať tie, ktoré nie len dotvoria celkový dojem kúpeľne, ale aj tie, ktoré nám poskytnú skvelé využitie. Tu je pár tipov, ktoré vám môžu pri výbere pomôcť:

 • Rozhodnite sa, čo chcete. Predtým, ako začnete nakupovať, je dôležité prezrieť si svoju kúpeľňu a rozhodnúť sa, aký druh doplnkov sa môžete alebo nemôžete zaobísť. To vám pomôže prispôsobiť vašu kúpeľňu vašim požiadavkám.
 • Vyhodnocuje dostupný priestor a usporiadanie vašej kúpeľne. To vám pomôže zistiť, kam sa hodí konkrétne príslušenstvo, pokiaľ ide o jeho typ, tvar a veľkosť.
 • Ďalším tipom je zabezpečiť, aby ste sa zamerali na základné a najdôležitejšie príslušenstvo. Uprednostnite tie najzákladnejšie predmety, ako sú misky na mydlo, stojany na uteráky a držiaky na zubné kefky. Toto príslušenstvo udáva tón ostatnému príslušenstvu.
 • Ak chcete ušetriť a ste šikovní môžete si niektoré doplnky alebo nápady do kúpeľne vytvoriť aj sami.
 • Pri výbere kúpeľňových doplnkov musíte byť otvorení a flexibilní. Popremýšľajte nad rôznymi značkami položiek, ktoré potrebujete. Populárne značky nie sú nevyhnutne najlepšie na nákup, takže hodnota je to, čo by ste mali hľadať.
 • Vyberte obyčajný štýl s neutrálnymi farbami. Niekedy musíte občas zmeniť tému svojej kúpeľne. Je preto rozumné zvoliť kúpeľňové doplnky s jemnými a zmiernenými farbami, ktoré ľahko zvýraznia rôzne témy.
 • Zvážte funkčnosť príslušenstva. Dajte si pozor na výber príslušenstva, ktoré bude vo vašej kúpeľni správne fungovať. Pomysli na všetky pravdepodobnosti a udalosti, ktoré by sa mohli vyskytnúť, napríklad ak budú starí ľudia alebo deti navštívené, budú mať k príslušenstvu prístup a môžu ho používať?
 • Venujte pozornosť svojej podlahe a povrchovým úpravám na stene. Kúpeľňové doplnky by mali okrem zvýraznenia jej vlastností dotvárať vzhľad vašej kúpeľne. Nemali by konkurovať všeobecnému rozhľadu vašej kúpeľne, ale mali by ho skôr dopĺňať.
 • Zamerajte sa na kvalitu a uspokojte sa s možnosťami, ktoré sú rozumné. Mnoho majiteľov domov si myslí, že cena najlepších kúpeľňových doplnkov by mala byť vysoká, čo neplatí vždy. Existuje veľa kvalitných kúpeľňových doplnkov, ktoré sa predávajú za rozumné ceny.
 • Naplánujte si rozpočet a pracujte v rámci svojich finančných obmedzení. Stanovte konkrétnu sumu, ktorú ste ochotní a schopní zaplatiť za kúpeľňové doplnky. Neutrácajte viac peňazí, keď môžete minúť menej a získať všetko, čo požadujete.

 

zdroje: , ,

 

 

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.