A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ako zapácha planéta Urán podľa vedcov a tiež aj to, koľkokrát majú muži vyššiu pravdepodobnosť, že ich zasiahne blesk.

 

,,Okolo Uránu sa šíri naozaj veľa páchnucich vecí. Nová štúdia naznačuje, že oblaky v hornej atmosfére Uránu sa skladajú prevažne zo sírovodíka, molekuly, vďaka ktorej sú zhnité vajcia také páchnuce. „Ak by človek niekedy prešiel cez oblaky Uránu, stretli by sa s veľmi nepríjemnými podmienkami,“ uviedol vo vyhlásení hlavný autor štúdie Patrick Irwin z Oxfordskej univerzity v Anglicku.“

,,Vedci z University of Southampton sledovali viac ako 8 000 dobrovoľníkov počas 20 rokov. Vo veku desiatich rokov chlapci a dievčatá absolvovali sériu testov určených na určenie ich IQ. Keď dosiahli vek 30 rokov, pýtali sa ich, či sú vegetariáni, a ich odpovede porovnali s ich skóre IQ v detstve. Asi štyri a pol percenta z nich boli vegetariáni. Ďalšia analýza výsledkov však ukázala, že tí, ktorí boli v detstve najinteligentnejší, sa v dospelosti s väčšou pravdepodobnosťou stali vegetariánmi a vyhýbali sa mäsu aj rybám.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.