So všetkými tými fitness radami, suplementami a diétami máme niekedy pocit, že by sme sa mali späť k základom. Skvelým príkladom je India, ktorá si zakladá skôr na tradičnosti a snaží sa nájsť balans medzi telom a mysľou.

Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu osvojiť si zdravé návyky.

1. Očistite si telo nasucho

Táto technika vám pomôže pomocou suchej kefy zbaviť sa odumretých buniek. Mali by ste začať pri členkoch a pokračovať nahor, smerom k srdcu. Stimuluje lymfatický systém a vylučuje z tela toxíny. Okrem iného vám to pomôže zbaviť sa celulitídy a budete sa cítiť oddýchnuto.

2. Doprajte si koreniny

Koreniny toho dokážu omnoho viac než len úžasne dochutiť jedlo. Pomáhajú aj vášmu telu: kurkuma bojuje proti zápalom a chráni srdce, zázvor pomáha pri trávení, škorica reguluje hladinu cukru v krvi a nové korenie má antibakteriálne účinky, ktoré sa zídu pri boji s infekciou.

3. Rozmaznávajte sa špeciálnymi masážami

Doprajte si chvíľu relaxu a uvoľnite napätie v svaloch. Hovoríme o špeciálnej masáži, pri ktorej si z cesta urobíte kruhy, umiestnite ich na konkrétne miesto a do stredu nakvapkáte teplý olej. Ten vyživí podkožné tkanivá.

4. Ústnu dutinu si udržujte vždy čistú

Farba jazyka vie toho o vašom zdraví v ústach povedať veľa. Ak máte na jazyku biely povlak, mali by ste vyskúšať túto techniku. Budete na to potrebovať ohnutú pomôcku, ktorá vám pomôže zbaviť sa nebezpečných baktérií, nepríjemného dychu a zlepšiť fungovanie chuťových pohárikov. Pomôcka by mala byť medená, zlatá alebo mosadzná.

5. Doprajte vášmu telu optimálne množstvo pohybu

Všetci vieme o pozitívnych účinkoch cvičenia a endorfínoch. Mali by ste však dať pozor na znaky vyčerpania a v takom prípade skrátiť tréning o polovicu. Zvyšok môžete dohnať prechádzkou, jógou alebo tancom.

6. Dajte šancu meditácii

Môže to byť vec, ktorá vám celkom zmení život. Náš celkový stav závisí na vyvážení tela a mysle. Niektoré faktory, ako napríklad stres, nespavosť a úzkosť môžu mať na ľudské telo negatívny vplyv. Meditácia vám pomôže pozerať sa na svet pozitívnejšie.

7. Vyskúšajte staroveký indický trik pre krajšie vlasy

Aj keď aplikovanie oleja do vlasov môže znieť špinavo, pomáha zlepšiť kvalitu, textúru a hrúbku vlasov. Aby to fungovalo, mali by ste túto metódu aplikovať pravidelne (2 – 3 krát do týždňa) na suché vlasy. Tu je niekoľko krokov, ktorými by ste sa mali riadiť:

  • dajte do hrnca niekoľko lyžíc oleja a zohrejte ho,
  • časť naneste na vrch hlavy a dlaňou ho jemne “vtľapkajte” do vlasov (asi osemkrát), potom ho jemne vmasírujte,
  • časť aplikujte na najvyšší bod hlavy a opäť masírujte,
  • zvyšok oleja vylejte na hlavu a prstami sa snažte ho krúživými pohybmi vmasírovať až k pokožke hlavy,
  • takto to necháte buď 1 – 2 hodiny, alebo celú noc (v tomto prípade si dajte na vankúš uterák) a zmyte si hlavu.

Zdroj

Foto: Brightside

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.