Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novej metóde, ktorá môže spomaliť zhoršovanie zraku, o tom ako rýchlo sa zvyšuje priemerná teplota na južnom póle, alebo o novej prasacej chrípke, ktorá sa vyskytla v Číne.

 

 

Nová štúdia tvrdí, že pravidelný niekoľko minútový pohľad do špecifického červeného svetla môže zabrániť zhoršovaniu zraku spôsobené vekom. Ak by budúce štúdie potvrdili zistenia tejto štúdie by sa mohol stať tento jednoduchý proces súčasťou našej dennej domácej rutiny.

 

 

Medzi rokmi 1989 a 2018 sa na južnom póle zvýšila teplota o 1,8 °C, čo je trojnásobok svetového priemeru. Vedci ale pripúšťajú šancu, že toto otepľovanie môže byť spôsobené prírodným procesom.

 

 

Vírus pochádza z rovnakého kmeňa H1N1 ako ten, ktorý sa šíril po svete v roku 2009. Tento vírus má všetky predpoklady na to, aby sa dokázal efektívne adaptovať na infikovanie ľudí.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.