Poznáme rôznych rekordérov, ktorý prekonávajú nie len samých seba, ale aj iných ľudí. A takýmto príkladom je aj táto odvážna žena. Denise Mueller-Korenek v týchto dňoch zlomila rekord, ktorý sa týka najrýchlejšej jazdy na bicykli a podarilo sa jej tak prekonať predchádzajúceho rekordéra mužského pohlavia. Táto žena svoj odvážny skutok zrealizovala v Utahu.

Photo by youtube

A Išla naozaj neuveriteľnou rýchlosťou, dosiahla až 296 km/h. Spočiatku pripojili 45-ročný bicykel k zadnej časti pretekárskeho automobilu. Toto auto šoférovala profesionálna pretekárka Shea Holbrook až dovtedy, kým nedosiahla rýchlosť 161 km/h. Potom bicykel od auta odpojili a Mueller-Korenek začala šliapať do pedálov. Každá rotácia pedálov ju posúvala dopredu o 39 m. Terajším rekordom tiež prelomila svoj predchádzajúci, ktorý stanovila v roku 2016, vtedy sa jej podarilo ísť rýchlosťou 236 km/h a bola tak najrýchlejšou ženou na bicykli.

Photo by youtube
Photo by youtube

Záznam o najrýchlejšom človeku na bicykli bol v priebehu minulého storočia menený 10-krát, no všetci rekordéri boli muži. Posledným bol holandský cyklista Fred Rompelber ešte v roku 1995, ktorý dosiahol 268 km/h za hodinu.

Táto odvážna žena ho však prekonala a zo svojho úspechu bola veľmi šťastná. Dodala iba: „Teraz viem, ako sa cítil Evel Knievel.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.