Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o reakcií britskej vlády na štatistiky ohľadom koronavírusu, ktoré zverejňuje Čína, o názore Bieloruského prezidenta na koronavírus a o sprístupnení viac ako 1,4 milióna online kníh pre všetkých zdarma.

 

 

Podľa dostupných informácií informovali vedcovia britskú vládu, že Čína pravdepodobne zatajuje prípady koronavírusu. Údajne si taktiež myslia, že Čína poskytuje ostatným krajinám pomoc pri boji s koronavírusom len preto, aby posilnili svoju ekonomickú pozíciu. Táto situácia pravdepodobne vyvrcholí prehodnotením diplomatických vzťahov medzi Čínou a Veľkou Britániou.

 

 

Bielorusko podniklo len veľmi málo opatrení proti koronavírusu. Fanúšikovia futbalu sa ďalej stretávajú na zápasoch ako keby sa nič nedialo a len málo z nich nosí rúška. Bieloruský prezident sa v sobotu zúčastnil hokejového zápasu a tvrdí, že šport je najlepším liekom. Ďalej radil občanom vypiť denne 50 mililitrov vodky aby ostali zdraví.

 

 

Tento projekt je reakciou na sťažnosti učiteľov ohľadom nedostatku kníh a materiálov pre ich študentov. Online knižnica bude zadarmo do 30. júna, alebo kým neskončí krízový stav v USA.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.