Aktuálne správy #105: Filipínsky prezident nariadil polícii a armáde aby strieľali civilistov, ktorí porušia karanténu a podľa štúdie môžu negatívne emócie spôsobovať prokrastináciu

5334

Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o živočíchoch, ktoré nás chránia pred vírusmi v oceáne, o súvislosti medzi negatívnymi emóciami a prokrastináciou, alebo o dôkaze, že na antarktíde bol v minulosti dažďový prales.

 

 

V 1 mililitri oceánskej vody sa môže nachádzať až 10 miliónov rôznych vírusov. Štúdia zistila, že niekoľko živočíchov nás pred týmito vírusmi chráni. Morské hubky v experimente odstránili až 94% vírusov za 3 hodiny, kraby 90% za 24 hodín a ustrice 12%. Štúdia ukazuje aká môže byť biodiverzita v oceánoch dôležitá pri zabránení šírenia veľkého množstva vírusov.

 

 

Štúdia nadväzuje na predchádzajúcu, ktorá preukázala koreláciu medzi negatívnymi emóciami a prokrastináciou. Ukázalo sa, že ak človek pociťuje negatívne emócie a pocity v jeden deň je pravdepodobné, že ďalší deň bude mať vyšší sklon prokrastinovať. Keď človek dostane stresujúcu úlohu, ktorá v ňom vzbudzuje negatívne emócie, má tendenciu opraviť si náladu prokrastináciou.

 

 

Pred 90 miliónmi rokov bolo na planéte podstatne teplejšie ovzdušie vrátane severného a južného pólu. Vedcom sa podarilo získať dôkaz vo vzorke sedimentu z morského dna dôkaz, že na území antarktídy bol v tej dobe pravdepodobne dažďový prales.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre