Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom koľko firiem skrachovalo v Číne za posledné dva mesiace, o tom ako Nórsko dosiahlo 97% návratnosť plastových fliaš, alebo o obrovskej vlne kobyliek v Afrike.

 

 

Mesto Gangelt blízko holandských hraníc bolo po februárovom festivale ťažko zasiahnuté COVIDom-19 . Podľa výskumu, v ktorom sledovali 500 ľudí nakazených vírusom, si vytvoril každý 7 z nich v tele protilátky a virológovia, ktorí vykonali výskum tvrdia, že sú už imúnny.

 

 

Nórsku dosiahlo tento výsledok pomocou programu, v ktorom platili navyše približne 13 až 20 centov navyše, ktoré sa im vrátili napríklad formou vratného automatu. Nórsko taktiež vytvorilo špeciálnu daň pre firmy zamerané na výrobu plastov a daň sa im odpustí, ak sa celonárodná návratnosť plastov posunie nad hranicu 95%.

 

 

Niekoľko týždňov pred vypuknutím koronavírusu zažili niektoré africké krajiny najhorší útok kobyliek za posledných 70 rokov. Teraz prichádza druhá vlna, ktorá je ešte mnoho násobne väčšia miliardy mladých púštnych kobyliek zo Somálska začína hľadať potravu a ohrozuje úrodu na celom kontinente.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.