Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o úžasnom ekologickom úspechu Veľkej Británie, o plazovi, ktorý porodil potomka živým pôrodom, alebo o tom ako sa zachovala nemocnica v USA ku svojim pacientom.

 

 

V 1. štvrťročí 2020 vygenerovala Veľká Británia 35,4 TWh z energie, čo je viac ako všetky fosílne palivá dohromady. Tento úspech sa podaril hlavne kvôli búrkam a silným vetrom, ktoré úradovali v tomto období. Táto prevaha pravdepodobne klesne, ale kvôli trendom smerujúcim k obnoviteľným zdrojom, je pravdepodobné, že sa bude podobná situácia opakovať oveľa častejšie.

 

 

Plazovi Saiphos equalis sa podaril doteraz nevídaný kúsok v živočíšnej ríši. Nakládol 3 vajíčka, a zároveň porodil jedinca živým pôrodom. Predpokladá sa, že tento plaz práve prežíva evolúciu a prechádza z kladenia vajec na živý pôrod.

 

 

Jeden z najväčších dravých vtákov s 2 a pol metrovým rozpätím krídel v Anglicku vyhynul v 20. storočí. Vďaka iniciatíve nadácie anglických lesov, ktorá sa chystá umiestniť do prírody 60 jedicov, sa v Severnom Yorku uchytili prvé Orliaky vypustené minulé leto.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.