Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o ďalšom zmiernení prísnych zákonov Saudskej Arábie, o pokroku v očisťovaní európskej ekonomiky od emisií, alebo o pláne vedcov ako znížiť potrebu pitnej vody.

 

 

Kráľ Saudskej Arábie Salman, nariadil zrušenie trestu smrti pre neplnoletých. Tento zákaz nadväzuje na zrušenie verejného bičovania, ktoré bude nahradené pokutami alebo väzením. Za týmto počinom stojí pravdepodobne nasledovník kráľa Salmana, princ Mohammed Bin Salman. Korunný princ sa snaží nasmerovať krajinu preč od ultra konzervatívnych zákonov a zlepšiť povesť Saudskej Arábie vo svete.

 

 

Švédsko nasleduje príklad Belgicka, ktoré zatvorilo poslednú uhoľnú elektráreň už v roku 2016 a Rakúsko, ktoré tak učinilo nedávno. Očakáva sa, že do roku 2025 budú tieto štáty nasledovať aj krajiny ako Francúzsko, Slovensko, Portugalsko, Veľká Británia, Írsko a Taliansko.

 

 

Vedci vytvorili plán ako znížiť potrebu prírodných zdrojov pitnej vody až o 28%. Tvrdia, že vysoké náklady spojené s filtrovaním a recykláciou odpadovej vody sú zanedbateľné voči nákladmi spojenými s nedostatkom pitnej vody.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.