Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o mužovi, ktorý vyhral 2 lotérie v priebehu jedného dňa, o podozreniach experta kybernetickej bezpečnosti v súvislosti so sledovaním dát spoločnosťou Xiaomi, alebo o možnom najvyššom poklese emisií skleníkových plynov v histórií.

 

 

 

 

Spoločnosť Xiaomi sa bráni obvineniam tým, že združovanie dát je údajne anonymné a užívatelia k sledovaniu dali svoj súhlas. Expert Cirlig má pochybnosti o anonymite dát, keďže dokázal odhaliť sledovanie dát v inkognito režime, kde spoločnosť poprela, že zbiera užívateľské dáta.

 

 

Podľa Medzinárodnej energetickej agentúry je pandémia najväčší šok pre globálnu energetiku za posledných 70 rokov. Predpokladajú, že globálny dopyt po energii sa v priebehu roka zníži o 6%, čo je 7-násobok poklesu, ktorý spôsobila finančná kríza z pred 10 rokov. Predpokladaný 8% pokles emisií, spôsobený pandémiou, je podľa OSN potrebné udržať každoročne, aby sme sa vyhli najhorším dôsledkom globálneho otepľovania.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.