Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o možnom prepojení medzi zhoršeným psychickým zdravím a vegetariánskou diétou, o novom druhu tryskového pohonu, ktorý nepotrebuje fosílne palivá, alebo o veľkom prepúšťaní v spoločnosti Airbnb.

 

 

Vedci vychádzali z 18 predchádzajúcich štúdií, ktoré sledovali vzťah medzi konzumáciou mäsa a psychickým zdravím. V štúdií zistili, že ľudia vyhýbajúci sa mäsu majú viac psychických problémov. Krátkodobo mali vegetariáni a vegáni lepšiu náladu ako ostatné skupiny, ale z dlhodobého hľadiska trpeli častejšie depresiou a úzkosťou. Štúdia ale nedokazuje, že absencia mäsa v diéte je priamou príčinou problémov a je potrebné preskúmať problematiku detailnejšie.

 

 

Prototyp používa mikrovlnnú vzduchovú plazmu na vytvorenie tryskového pohonu. Plazma je štvrtý typ hmoty, existujúca napríklad v bleskoch, alebo na povrchu slnka. Túto plazmu sa podarilo vedcom vygenerovať pôsobením obrovského tlaku na vzduch, ktorý sa následne ionizuje. Narozdiel od iných typov plazmy, by mal byť tento schopný fungovať v leteckej doprave.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.