Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o prepojení úmrtnosti na Covid-19 a nedostatkom vitamínu D, o vedeckom pokroku v stabilizácii fúznych reaktorov, alebo o benefitoch trávenia času vo vlastnej záhrade.

 

 

Na základe dát z 10 štátov našli vedci prepojenie medzi hyperaktivitou imunitného systému a nízkou hladinou vitamínu D. Vitamín D zmierňuje reakciu bielych krviniek, ktoré sú pri ťažkých symptómoch Covid-19 produkované nadmerne. V krajinách Európy s vysokou mortalitou ako Taliansko a Španielsko je nízka priemerná hodnota Vitamínu D.

 

 

 

Pomocou rádiových vĺn a teploty dokázali vedci stabilizovať prchavú plazmu v niektorých fúznych reaktoroch. Problém ale nastáva keď rádiové vlny vytvoria reakciu, ktorá môže znížiť teplotu v reaktore, alebo ho dokonca poškodiť. Zníženú teplotu je potrebné obnovovať niekoľko dní.

 

 

Bill Gates tvrdí, že sám prispeje $2 miliardy. Spolu s ďalšími 27 investormi, napríklad Jeffom Bezosom a Markom Zuckerbergom, sa zaručili, že budú tvoriť projekty zamerané na obnoviteľné zdroje energie.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.