Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako Tesla porušila nariadenia vlády v Kalifornii, o tom ako by mohlo USA pomôcť zodpovednejšie nosenie rúšok, alebo o tom ako pomáhajú jazykové schopnosti pri programovaní.

 

 

Fabrika, ktorá sídli vo Fremonte bola zatvorená od marca. Výroba sa opäť spustila v pondelok napriek tomu, že Tesle vláda nedala povolenie k tomuto kroku. Elon Musk si berie toto porušenie nariadení na seba a jeho konanie mu odobril aj prezident Donald Trump.

 

 

V štúdii porovnávali napríklad USA s Japonskom, kde občania dodržujú striktne sociálne dištancovanie a nosia rúška. Aj po prepočítaní na obyvateľa je mortalita v Japonsku len 2% z mortality USA. Na základe rozsiahleho a podrobného modelu a simulácie, ktorý v rámci štúdie vykonali by kleslo šírenie vírusu na 1/12, keby nosilo 80% američanov rúška.

 

 

Podľa štúdie z univerzity vo Washingtone je väčšia podobnosť medzi učením sa cudzích jazykov a programovacími jazykmi väčšia ako sme si mysleli. V rámci štúdie ľuďom 46 ľuďom vyhodnotili ich jazykové a matematické schopnosti. Následne museli absolvovať 10 45 minútových lekcií programovania v jazyku Python. Jazykové schopnosti boli zodpovedné za 20% prípadov kedy učenie prebiehalo rýchlejšie, na rozdiel od 2% kde pomohli matematické schopnosti.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.