Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o skutočných dátach ohľadom závislosti na videohrách, o ďalšej štúdii ohľadom efektívnosti hydroxychlorochínu, alebo o vycvičených psoch, ktoré zachraňujú zvieratá v Juhoafrickej republike.

 

 

Podľa nových zistení sa vystreľuje z povrchu mesiaca Europa masa vody. Tieto zistenia potvrdzujú teóriu astrofyzikov, ktorý predpokladali, že pod povrchom mesiaca sa nachádzajú oceány.

 

 

Andrei Konchakov je údajne ruský špión, ktorý pred 2 mesiacmi prišiel do Českej republiky s kufrom obsahujúcim jed ricín. Konchakov odmieta obvinenia a tvrdí, že v kufri mal iba dezinfekciu a sladkosti.

 

 

Podľa dostupných zistení u pacientov so slabými a miernejšími symptómami nebolo pozorované zlepšenie pri liečbe vírusu pomocou hydroxychlorochínu. Liek má protizápalové účinky, znižuje bolesť, a opuchnutia pri reumatických chorobách. Napriek prvotným pozitívnym výsledkom vedci neodporúčajú požitie lieku kvôli riziku srdcových problémov. Použitie Hydroxychlorochínu v štúdií nepreukázalo takmer žiadne zdravotné benefity oproti štandardnej liečbe.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.