Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom kto nahradil Serenu Williamsovú ako najbohatšiu športovkyňu za posledný rok, o zdravotných benefitoch jazdenia do práce na bicykli, alebo o tom ako prebehol prvý test vakcíny na ľuďoch proti Covid-19.

 

 

Osaka tak prekonala doterajšiu držiteľku rekordu Serenu Williamsovú s čiastkou 30,7 milióna libier za obdobie 12 mesiacov. Len 22-ročná japonka sa dostala viac do povedomia divákov vďaka víťazstvu v kontroverznom zápase so Serenou vo finále turnaja US open 2018.

 

 

Štúdia Cambridgskej univerzity sledovala 300 000 ľudí cestujúcich do práce. V štúdiu zistili, že ľudia jazdiaci do práce na bicykli mali o 24% nižšiu úmrtnosť na srdcové a cievne ochorenia, 16% zníženie úmrtnosti na rakovinu a o 11% menšia miera diagnostikovanej rakoviny.

 

 

Táto štúdia analyzovala rôzne programy pre podporu vzdelávania a kvality života znevýhodnených detí a skúmala ich celoživotné benefity. Štúdia predpovedá pomer benefitov/nákladov na 7,3. Táto štúdia podľa ekonomickej teórie vytvorila predlohu pre dalšie skúmanie dlhodobých benefitov podobných programov.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.