Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o obrovskom miľníku pre spoločnosť SpaceX, o tom ako reagujú 6 mesačné deti na ľudí, ktorí ich imitujú, alebo o tom ako vplýva na dnešné ženy génový variant, ktorí zdedili od neandertálskych predkov.

 

 

Dnes, 27.5. 2020 poletia do vesmíru astronauti NASA Bob Behnken a Doug Hurley na misiu s názvom Demo-2. Pre spoločnosť SpaceX je toto historický moment, keďže ich raketa poletí do vesmíru prvý krát s ľudskou posádkou.

 

 

Podľa novej švédskej štúdie sa deti pozerali a usmievali dlhšie na dospelých, ktorí ich imitovali. Štúdia naznačuje, že imitovanie detí v skorom veku môže pomôcť rodičom pri získavaní pozornosti svojich detí a pri vytváraní puta.

 

 

Podľa štúdie má spomínaný receptor každá tretia žena v Európe. Tento génový variant je spojený s vyššou pôrodnosťou, menej krvácania počas skorého tehotenstva a s nižšou šancou na potrat. Receptor progesterónu je príkladom toho, že miešanie génov neandertálcov s modernými ľudmi mohlo mať pozitívny vplyv na život dnešných ľudí.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.