Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom, ako reagovala skupiny a Anonymous na smrť Georga Floyda, o obrovskom raste cien potravín v USA, alebo o zničenom archeologickom nálezisku v Austrálii.

 

 

Organizácia Anonymous má na konte niekoľko kyberútokov na rôzne vládne inštitúcie. V sobotu večer zverejnili video kde sľubujú, že zoberú spravodlivosť za smrť Georga Floyda do vlastných rúk. Žiadajú aby bol Derek Chauvin, policajt zodpovedný za Floydovu smrť súdený za vraždu a sľubujú, že budú v USA odhaľovať korupciu policajných zložiek.

 

 

Najväčší rast cien zaznamenali hlavne potraviny ako mäso, vajíčka ale aj zemiaky. Analytici varujú, že hlavne u mäsových výrobkov môže rast cien pokračovať, keďže bitúnky majú problém udržiavať produkciu pri nových bezpečnostných opatreniach pre zamestnancov.

 

 

Spoločnosť sa za zničenie významného archeologického náleziska a tvrdí, že urobia všetko preto aby sa podobná situácia zopakovala. Tvrdia, že chyba je hlavne zo strany štátu, ktorá im povolila ťažbu.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.