Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o štúdii zameranej na stereotypy atraktivity u opačných pohlaví, o ďalšej žalobe, ktorej musí čeliť spoločnosť Google, alebo o tom ako plánuje Južná Kórea naštartovať ekonomiku po pandémii.

 

 

 

V západných štátoch naznačujú stereotypy a média, že muži idealizujú u žien štíhlu postavu a ženy u mužov svaly. Štúdia ale ukázala, že ženy preceňujú mužskú preferenciu pre štíhle postavy a naopak muži preceňujú ženskú preferenciu pre svaly. Napravenie tejto nepresnej predstavy môže znížiť počet ľudí s poruchami stravovania a nespokojnosť s ich telami.

 

 

Vedci žiadajú aby informovali spotrebiteľov označením produktov s vysokým obsahom arzénu. Štúdia ukázala, že hnedá ryža obsahuje vyššie percento arzénu ako biela ryža.

 

 

Cieľom je podporovať bezdrôtový internet 5. generácie, digitalizáciu a umelú inteligenciu naprieč všetkými odvetviami ekonomiky.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.