Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o odhadovanom počte nakazených, ktorým zabránili opatrenia, o tom, aká krvná skupina je menej náchylná na Covid-19, alebo o obrovskom úniku nafty na severe Ruska.

 

 

 

Zákaz cestovania, zavretie škôl a obchodov a podobné opatrenia zabránili podľa odhadov štúdie približne 530 miliónom prípadom. Štúdia skúmala 1717 opatrení z Číny, Talianska, Južnej Kórey, Iránu, USA a Francúzska. Analýza ďalej naznačuje, že aj krátke časové zdržanie v spustení opatrení môže spôsobiť veľký rozdiel v počte nakazených.

 

 

Výskum sledoval 750 000 ľudí a vedci zistili, že existuje korelácia medzi krvnou skupinou a náchylnosťou na Covid-19. Ľudia s krvnou skupinou 0 mali oproti ostatným skupinám o 9% až 18% menej pozitívnych testov. Taktiež 13% až 26% menej  ľudí s krvnou skupinou 0 bolo nakazených po kontakte s vírusom.

 

 

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.