Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o tom ako plánuje Etiópia bojovať proti klimatickej kríze, o veľkej žalobe amerických farmaceutických spoločností, alebo o novej trvanlivej batérii pre elektrické autá.

 

 

Tento krok, je súčasťou ambiciózneho plánu, ktorého cieľom je vysadiť 20 miliárd stromov do roku 2024 a pomôcť tak vytvoriť ekonomiku odolnú voči klimatickým zmenám. Iniciatívu začal premiér Abiy Ahmed po úspešnom projekte Green Legacy Challenge, ktorý údajne vysadil 353 miliónov stromov za jediný deň a 4 miliardy celkovo za minulý rok.

 

 

Väčšina amerických štátov obviňuje tieto spoločnosti zo znižovania konkurencie a umelého zdvíhania cien. V žalobe obviňujú spoločnosti Novartis’ Sandoz unit, Teva Pharmaceuticals’ Actavis unit, Mylan, Pfizer Inc a ďalších za sprisahanie s cieľom zmanipulovať trh počas rokov 2009 a 2016.

 

 

Vláda Veľkej Británie zvažuje tento krok po podpísaní parížskej klimatickej dohody a po $4,3 miliardovej investícií do projektov zameraných na boj proti klimatickým zmenám. Hovorca oddelenie medzinárodného rozvoja sa vyjadril, že všetky kroky Veľkej Británie by mali byť v súlade s parížskou dohodou.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.