Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o jednom z prvých štátov USA, ktorý chystá policajnú reformu, o geneticky modifikovaných komároch, ktoré plánujú vypustiť do prírody v USA, alebo o novej mutácii koronavírusu.

 

 

Súčasťou reformy bude napríklad obmedzenie použitia sily v rôznych prípadov, alebo stanovenie nových hraníc kedy môže polícia zastreliť utekajúceho človeka. Ďalej bude musieť polícia zverejniť zábery z kamier, ktoré majú policajti na sebe do 45 dní a môžu byť osobne zodpovedný za porušenie ľudských práv.

 

 

Spoločnosť Oxitec dostala povolenie na experimentálne vypustenie 2 miliónov geneticky upravených komárov počas obdobia dvoch rokov. Komáre budú zatiaľ vypustené len na Floride a v Texase, kým nedostane spoločnosť individuálne povolenie od ostatných štátov. Vedci dúfajú, že týmto spôsobom by mohli pomôcť eliminovať choroby ako dengue, žltá zimnica, alebo zika.

 

 

Laboratórne experimenty ukázali, že malá genetická mutácia SARS-Cov-2 cirkulujúca v Európe a USA zvýšila schopnosť vírusu napádať bunky. Zatiaľ nie je jasné, či má táto mutácia vplyv na vážnosť symptómov alebo úmrtnosť.

 

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.