Prinášame vám najaktuálnejšie správy, zaujímavosti a informácie, ktoré vám poskytnú prehľad o dianí vo svete. Dnes sa dozviete o novom lieku, ktorý môže pomôcť pacientom so silnými symptómami Covid-19, o tom ako prostredie ovplyvňuje inteligenciu počas dospievania, alebo o problémoch spoločnosti Huawei na brazílskom trhu.

 

 

Lacný a široko dostupný liek môže zachrániť životy ľudí ťažko postihnutých Covid-19, tvrdia experti z Veľkej Británie. Pre pacientov na ventilátoroch môže liek znížiť šancu na úmrtie o 28 až 40% a pre pacientov, ktorí potrebujú kyslík o 20 až 25%.

 

 

Štúdia poukazuje nato, že pre kognitívny vývoj nie je dôležité prostredie len v období dojčenia, ale aj počas adolescencie. Štúdia sledovala 551 dospievajúcich jedincov z rôznych prostredí v Európe. Ukázalo sa, že genetika a prostredie sú hlavnými faktormi pre kognitívne schopnosti mozgu.

 

 

USA navrhlo Brazílii, že im zafinancujú infraštruktúru 5G za predpokladu, že nebudú ďalej spolupracovať s firmou Huawei. Brazília bola jedným z najväčších trhov pre spoločnosť Huawei.

 

V prípade, že ste zmeškali predchádzajúcu časť, môžete to napraviť na tomto odkaze.

 

Zdroj: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.